Budownictwo wczoraj i dzis : Projekt Moonstone w Wielkiej Brytanii osiąga zerową ocenę emisji dwutlenku węgla dzięki ArchiCADowi

Moonstone Project, zaprojektowany przy użyciu ArchiCAD Wielokrotnie nagradzany Moonstone Project, zaprojektowany przy użyciu oprogramowania ArchiCAD BIM firmy GRAPHISOFT, jest jednym z najlepiej sprawdzających się domów w Wielkiej Brytanii, wykraczającym poza brytyjski przewodnik Code 6 Sustainable Homes Guide; dom także przewyższa niemiecki.
Passivhaus.
najwyższy standard efektywności energetycznej o ponad 65%.
Deweloper John Croft miał marzenie, aby zbudować własny dom w idyllicznym otoczeniu Cotswolds.
Minęło kilka lat, dużo cierpliwości, badań i pracy, aby uczynić ten dom najlepszym, jaki mógłby być.
Na 16.000 stóp kwadratowych (1500 metrów kwadratowych), z jedną trzecią jego struktury pod ziemią, Moonstone spełnia zerowy ślad węglowy.
niesamowite osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że dom jest 21 razy większy niż przeciętny dom w Wielkiej Brytanii.
Dom dosłownie nie potrzebuje energii, ponieważ zaprojektowano go tak, aby spełniał lub przekraczał najwyższe standardy środowiskowe, jednocześnie zapewniając piękny i praktyczny dom rodzinny.
Więcej po przerwie.
Po rekomendacji ArchiCADa przez kolegę, uzbrojonego w początkowy szkic 2D i dane z ankiety witryny Xyz, John otrzymał swoją pierwszą pełną demonstrację oprogramowania ArchiCAD BIM podczas pokazu budowy domu i renowacji.
Po zaledwie dwudniowych zajęciach praktycznych, John był w stanie modelować cały projekt z podstawowych rysunków 2D, podkreślać niespójności i potencjalne błędy konstrukcyjne, a także wprowadzać trójwymiarowy teren terenu, umieszczając dom w kontekście.
Dzięki koncepcji modelu Virtual ArchiCAD, John był w stanie stworzyć cyfrowy model projektu i przechowywać wszystkie powiązane informacje w jednym pliku projektu.
Dzięki tej zintegrowanej modelowej bazie danych mógł szybko i wydajnie produkować plany, sekcje, elewacje, szczegóły konstrukcyjne, harmonogramy i informacje dotyczące zarządzania budynkiem.
Moonstone Project, zaprojektowany przy użyciu ArchiCADa Dom jest świadectwem efektywności energetycznej.
Na przykład woda deszczowa z ogromnego zakrzywionego obszaru dachu i podjazdu jest przechowywana pod ziemią w gigantycznych zbiornikach.
Dwuwarstwowy pionowy naturalny system filtracji zło.a przekształca czarną i szarą wodę w świe.e zapasy do picia, mycia i płukania.
W rezultacie nie było potrzeby podłączania domu do sieci wodociągowej.
Wszystkie okna są potrójnie oszklone, a ściana zewnętrzna ma pełne / 2m litego kamienia i dodatkową / 2m solidnej, najnowocześniejszej wytłaczanej wodoodpornej izolacji jako powłoki termicznej, co daje wartości izolacji 65% lepszy niż najlepszy standard Passivhaus.
Dom jest tak dobrze ocieplony, że ciepło wydzielane przez osoby wewnątrz będzie wystarczające, aby go ogrzać.
Osiemdziesiąt procent energii domu jest generowane z ogniw fotowoltaicznych na ścianie budynku, które dostarczają więcej energii niż dom.
Nadwyżka jest ponownie wprowadzana do sieci, generując szacunkowy dochód w wysokości 3 500 USD rocznie (5600 USD).
Moonstone Project, zaprojektowany z wykorzystaniem ArchiCADa Jako kolejny dowód na wyjątkową efektywność energetyczną Moonstone, ogrzewanie podpodłogowe, zasilane z paneli słonecznych z odzyskiem ciepła z gruntowego systemu odzysku ciepła, zostało użyte w sumie tylko przez sześć dni podczas bardzo mroźnej zimy 2009/2010, kiedy temperatura na zewnątrz spadła do -13 stopni Celsjusza (9 stopni Fahrenheita).
Moonstone Project, zaprojektowany przy użyciu ArchiCADa.
Dom jest w całości oświetlony energooszczędnymi lampami LED na bazie RGB.
Tworzenie białego światła z komponentu Red Green i Blue LED zużywa mniej energii, koszt kapitału jest niższy, a ogólne spektrum kolorów jest o wiele cieplejsze niż białe lampy LED.
Według Johna, ArchiCAD BIM to narzędzie, z którego zdecydowanie nie moglibyśmy żyć bez niego .
Z pewnością zaoszczędziliśmy nam dziesiątki tysięcy funtów na oszczędnościach związanych z projektem, ponieważ mogliśmy analizować wszelkie błędy projektowe, starcia materiałów, wiedzieć, dokąd zmierzają posłowie do PE, a także ocenić wydajność budynku .
on dodał.
John przytoczył także swój związek z Applecore Designs jako klucz do sukcesu.
.
Kiedy kupiłem ArchiCADa, dostałem coś więcej niż tylko oprogramowanie.
Mam związek z ludźmi z Applecore, którzy byli tak samo zaangażowani w sukces Moonstone, jak ja.
powiedział.
W projekcie wykorzystano także EcoDesigner GRAPHISOFT, który przeprowadza dynamiczne oceny energii budynku, w tym roczne zużycie, ślad węglowy i miesięczny bilans energetyczny.
Moonstone Project, zaprojektowany w oparciu o ArchiCAD Model unikalnego i współczesnego wzornictwa, najlepszy w rozrywce, bezpieczeństwie i kontroli środowiska, w połączeniu z zerowym śladem węglowym, sprawia, że Moonstone jest szablonem dla domów przyszłości.
.
Centaur Special Interest Media, Ascent Publishing Ltd.
Więcej informacji: http://www.furryfeet.tv/corporatecut/moonstone/
[więcej w: zookrak, olx nowa sol, mrówka nidzica ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka nidzica olx nowa sol zookrak