Nowoczesna architektura : Dalian Aeropolis, zrównoważone miasto / planowanie NDA

Dzięki uprzejmości NDA Planning NDA Planning, będącej częścią NDA Design Associates, międzynarodowej francuskiej praktyki architektonicznej, tworzy nowe.
Zrównoważone miasto.
koncepcja, która wygrała międzynarodowy konkurs mistrzostw miejskich z kluczowymi graczami z branży, aby zaprojektować nową strefę lotniska Dalian z MVA, jej partnerem w planowaniu transportu w Dalian w północnych Chinach.
Obszar obejmuje także Nowe Miasto Sportowe Dalian i o powierzchni 168 km2 jest jednym z największych obiektów deweloperskich kiedykolwiek zarządzanych przez zagraniczny zespół projektantów w Chinach.
Dalian Aeropolis, The Balanced City, wprowadza tętniącą życiem nową dzielnicę miejską, w której obecne zasoby miasta i innowacyjna koncepcja rozwoju NDA łączą się w doskonałej harmonii.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Nowa strefa lotniska jest położona w północnej części Dalian i jest najbardziej znaczącym ośrodkiem rozwoju w regionie.
W rzeczywistości, o powierzchni większej niż centrum Paryża czy Manhattan i szacowanej liczbie ludności wynoszącej milion, zwycięska oferta wykorzysta istniejące zasoby Dalian i uczyni z miasta najważniejszy węzeł w północnych Chinach.
Komisja oceniająca w Dalian pochwaliła proponowany plan zagospodarowania przestrzennego NDA jako najlepsze i najbardziej przyszłościowe rozwiązanie dla zrównoważenia rozwoju między północą a południem Dalian, tworząc w ten sposób idealnie zrównoważony.
nowe Miasto.
Emmanuel Delarue, dyrektor generalny NDA i Chief Planner, powiedział: chodziło o zaprojektowanie zrównoważonego modelu rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego.
Chcieliśmy, aby każda część miasta była urozmaicona i odrębna, a jednocześnie idealnie zsynchronizowana ze sobą, aby stworzyć miasto o wysokiej jakości życia.
Dzięki Planowi Zagospodarowania Przestrzennego Plan Zagospodarowania Przestrzennego Koncepcja zrównoważonego zagospodarowania przestrzennego zapewnia zrównoważone i zrównoważone użytkowanie gruntów poprzez zapewnienie niezawodnego zaopatrzenia w wodę w przyszłości dzięki utworzeniu jezior stworzonych przez człowieka, jednocześnie zapewniając niezbędną górną warstwę gleby dla dużego zrekultywowanego obszaru wydobytego z morza.
Pomysł został jednogłośnie zatwierdzony przez komitet Dalian.
Zrównoważone miasto NDA.
Koncepcja uznaje także znaczenie integracji istniejących zasobów rybołówstwa i rolnictwa Dalian z utworzeniem naturalnego zielonego sanktuarium i rozwoju lokalnych społeczności w zmodernizowanych wioskach.
Dzięki uprzejmości NDA Planowanie Nowa strefa lotniska w Dalian zostanie podzielona na 8 głównych obszarów o różnych i odrębnych cechach, ale jednak będzie współistnieć i harmonijnie łączyć się, aby stworzyć doskonale zbalansowane miasto.
Nowa strona rozwojowa składa się z nowej wyspy lotniskowej, centralnej dzielnicy biznesowej bezpośrednio połączonej z nowym szybkim pociągiem z Dalian do Harbin, badawczego parku biznesowego, miejskich i nowoczesnych przestrzeni życiowych, wraz z różnorodnymi zielonymi terenami rekreacyjnymi i zabudową morską.
wzdłuż brzegu.
Dzięki planowaniu NDA Dysponując zdolnością obsłużenia 25 milionów pasażerów rocznie, nowe międzynarodowe lotnisko Dalian ma stać się jednym z największych centrów lotniczych w północnej Azji.
Propozycja NDA w pełni uwzględnia zanieczyszczenie hałasem i bezpieczeństwo, kładąc nacisk na jakość życia mieszkańców nowego miasta.
– Nie ma miasta bez ludzi.
To było naprawdę ważne, aby włączyć ten ludzki wymiar do naszego planu głównego i stworzyć miasto, w którym ludzie mogą być bardziej zaangażowani ., powiedział Jimmy Chan, kierownik projektu NDA.
Główny plan NDA uwzględnia również znaczenie łączności z regionalnymi dzielnicami i rynkami krajowymi, z bezpośrednim połączeniem z szybkobieżną stacją kolejową Harbin-Dalian (HADA).
Nowe lotnisko w Dalian ma zostać ukończone do 2016 roku, a nowe centrum sportowe powita swoich pierwszych mieszkańców na Igrzyska Narodowe Chin w 2013 roku.
[hasła pokrewne: słowackie allegro, olx nowa sol, mrówka nasielsk ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka nasielsk olx nowa sol słowackie allegro