Architektura 21szego wieku : Muzeum Neuesa Davida Chipperfielda otrzymuje nagrodę Mies van der Rohe

Ute Zscharnt Zapowiedziane dziś Muzeum Berlin Neues zaprojektowane przez Davida Chipperfielda jest odbiorcą tegorocznej prestiżowej nagrody UE dla architektury współczesnej.
Nagroda Mies van der Rohe.
Muzeum Neues jest wynikiem łączenia starych i nowych; oryginalne Muzeum zostało zaprojektowane przez Friedricha Augusta Stülera w połowie XIX wieku.
Znacznie uszkodzony w czasie II wojny światowej rekonstrukcja Muzeum rozpoczęła się w 2003 roku.
Przewodniczący Jury, Mohsen Mostafavi, podzielił się z nami informacjami na temat budynku, Przebudowa Muzeum Neues to niezwykłe osiągnięcie.
Rzadko mamy architekta i klienta, któremu udało się podjąć dzieło o tak historycznym znaczeniu i złożoności; zwłaszcza taki, który wymaga zarówno konserwacji, jak i nowego budynku.
Projekt porusza wiele kwestii estetycznych, etycznych i technicznych.
To przykładowa demonstracja tego, co współpraca może osiągnąć w kontekście współczesnej europejskiej praktyki architektonicznej.
Ogłoszono również dzisiaj, że odbiorca.
Wyłaniającego się Specjalnego Wzorcowego Architekta.
Nagroda przyznana Ramonowi Boschowi i Bet Capdeferro za Dom Kolażu w Gironie w Hiszpanii.
Nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii w pawilonie Mies van der Rohe w Barcelonie 20 czerwca.
Więcej szczegółów na temat tego ogłoszenia po przerwie.
Androulla Vassiliou, europejska komisarz ds.
Edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży, powiedziała: Gratuluję naszym zwycięzcom, którzy stworzyli dwa wyjątkowe budynki.
Muzeum Neues łączy przeszłość i teraźniejszość w oszałamiającą mieszankę współczesnej architektury, restauracji i sztuki.
Collage House in Girona to kolejna niezwykła renowacja, która łączy w harmonijną całość stare i nowe materiały.
David Chipperfield, który pracował przy projekcie we współpracy z kolegą brytyjskim architektem Julianem Harrapem, przyjął w swoim odrodzeniu dynamiczne podejście.
Zamiast próbować ukryć różnicę pomiędzy starymi i nowymi elementami, przeszłość i teraźniejszość są pięknie połączone, tworząc niezapomniany budynek z wieloma warstwami.
David Chipperfield, dyrektor David Chipperfield Architects, powiedział: Rekonstrukcja Muzeum Neues jest świadectwem wspólnego procesu podjętego w wymagającym klimacie opinii publicznej.
Rezultat jest dowodem nie tylko wysiłków profesjonalnego zespołu, ale także zaangażowania klienta i władz miasta w udział w tym rygorystycznym i wyartykułowanym procesie.
Lluís Hortet, dyrektor Fundacji Mies van der Rohe, powiedział: Decyzja jury była niezwykłym wyzwaniem ze względu na wysoką jakość wszystkich projektów finalistów.
Muzeum Neues a Davida Chipperfielda jest bardzo ważnym stwierdzeniem, w jaki sposób współczesna interwencja architektoniczna przyczynia się do ponownego wykorzystania naszego dziedzictwa poprzez poprawę jego funkcjonalności i wprowadzenie znakomicie zaprojektowanych nowych elementów architektonicznych do celów muzealnych..
[patrz też: ojciec witko msze o uzdrowienie kalendarz, uwolnijkolory allegro, krakżal ]

Powiązane tematy z artykułem: krakżal ojciec witko msze o uzdrowienie kalendarz uwolnijkolory allegro