Architektura i nowoczesne budownictwo – Hotel Yellow River / Sunlay Design

Dzięki uprzejmości Sunlay Design Yellow River Hotel z Jungar Banner, Mongolia Sunlay Design jest symbolem unikalnego środowiska, w którym się znajduje.
Usytuowane pomiędzy niekończącą się pustynią a bujną rzeką architekci wykorzystali tę sprzeczność, aby rozwinąć wyraźną geometryczną formę, która jest ikoną skały wyłaniającej się z piasku i zwietrzały przez żywioły.
Masa budowlana znajduje się zarówno nad, jak i pod ziemią i stwarza wiele wyzwań w związku z relacją między architekturą a środowiskiem.
Więcej po przerwie.
Sunlay Design wykorzystał następujące metody, aby rozwiązać problem kontekstu witryny i interwencji architektonicznej: Punkt orientacyjny: za pomocą prostego i geometrycznego układu różniącego się od natury, aby utworzyć dominujący symbol na stronie.
Dzięki uprzejmości Sunlay Design Blending: Biorąc kamień lokalny jako główny materiał.
Ta budowla reprezentuje podobny koloryt i fakturę z pustynnym, co pozwala mieszać architekturę i przypominać skałę w piasku.
Wzmocnienie: budynek wzmacnia przystosowalność pustyni podczas artykułowania cech charakterystycznych terenu.
Wzrok: budynek pozwala Żółtej Rzece pozostać widocznym na miejscu i wzmacnia jej widoki przez elewację wschodnią.
Dotykowe wrażenia: doświadczenie budynku zwiększa się dzięki połączeniu różnych przestrzeni, materiałów i wag.
Budynek stoi w miejscu, w którym można przeoczyć Yellow River i odległe tereny podmokłe, i optymalizuje widok z wnętrza architektury.
Wewnętrzny krajobraz biegnie przez budynek, aby połączyć wnętrze z wnętrzem.
Okładzina we wschodniej części budynku zapewnia pełną przejrzystość, a tym samym najlepsze widoki na rzekę.
Pokoje VIP położone wzdłuż wschodniej elewacji są ułożone razem jak kryształ, gdzie skała została zniszczona.
Znajduje się tu duża jadalnia, w której zwiedzający mogą przeoczyć skrzyżowanie terenów podmokłych i pustyni, a w oddali płynie Żółta Rzeka.
Centrum konferencyjne i centrum wystawiennicze budowane są wzdłuż krajobrazu, wprowadzając w ten sposób naturalny element do budynku.
Dzięki uprzejmości Sunlay Design Architects: Sunlay Design Lokalizacja: Xiao tan zi malownicze miejsce, Jungar Banner, Mongolia wewnętrzna Zespół projektowy: He wei, Stefanie Helga Paul, Liu wei wei, Fu chang rui, Li jie, Chen na, Wang guo feng Building Area : 68204 m.
Faza projektu: projekt koncepcyjny
[podobne: krakżal, hanarol, agroma rzeszów ]

Powiązane tematy z artykułem: agroma rzeszów hanarol krakżal