Budownictwo wczoraj i dzis : GGN ogłasza przełom w Hines | Archstone CityCenterDC Development

neoscape Gustafson Guthrie Nichol (GGN) ogłosił rozpoczęcie budowy projektu CityCenterDC przez Hines | Archstone w centrum Waszyngtonu.
CityCenterDC to jeden z największych projektów deweloperskich realizowanych obecnie w centrum miasta w USA.
Jest to nowa inwestycja o charakterze mieszanym, zlokalizowana na terenie o powierzchni 10 akrów w byłym centrum konferencyjnym.
Gustafson Guthrie Nichol uczestniczył w opracowaniu planu głównego dla witryny z wiodącym architektem Foster + Partners i działał jako główny architekt krajobrazu, współpracując z Lee and Associates z siedzibą w DC.
Dodatkowymi członkami zespołu projektowego są Shalom Baranes Associates z siedzibą w DC, który pełni funkcję architekta planu głównego, architekta rekordu i głównego projektanta budynków mieszkalnych.
Budowa rozpoczęła się 23 marca 2011 r., A jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2013 r.
Projekt obejmuje budowę Northwest Park, tętniącego życiem centrum miasta DC, utworzenie Central Plaza, a także dramatycznych tarasów z zielone dachy i ogrody wchodzące w skład wszystkich budynków.
Więcej zdjęć i opis po przerwie.
Oprócz stworzenia nowego dużego centrum handlowo-usługowego, CityCenterDC stworzy przyjazną dla pieszych okolicę, z parkiem i przejściami dla pieszych, i ma się pojawić jako nowy cel w śródmieściu DC. , Mówi Kathryn Gustafson, główny projektant i partner w GGN.
Jesteśmy podekscytowani faktem bycia częścią tak cenionego zespołu projektantów ..
plac Centralny / .
neoscape Trzy kluczowe zasady kierowały projektowaniem nowych przestrzeni publicznych w CityCenterDC: (1) łącząc się z Miastem poprzez przywrócenie I Street i 10th Street rozszerzając w ten sposób miejską tkankę miasta przez miasto i przywracając Plan L.
Enfant.
2) integracja z sąsiedztwem poprzez wprowadzenie małych alejek dla pieszych o ograniczonym dostępie do pojazdów i (3) stworzenie zachęcającego i wyjątkowego miejsca docelowego obejmującego sklepy detaliczne i gastronomiczne, angażujące przestrzeń publiczną z programami sezonowymi oraz mieszankę możliwości mieszkaniowych.
plac Centralny / .
neoscape Projekt ponownie wprowadza pierwotną siatkę uliczną planu L.
Enfant w Waszyngtonie jako ramy dla zorientowanej na pieszych, tętniącej życiem, mieszanej dzielnicy, która łączy się z otaczającą tkanką miejską i kontynuuje rewitalizację tego sektora miejskiego.
Elementy sygnowane w projekcie CityCenterDC obejmują Northwest Park i Central Plaza, oba zaprojektowane przez GGN.
northwest park /.
Neoscape Northwest Park będzie eleganckim i żywym dodatkiem do śródmieścia DC.
Reaguje na krytyczne położenie strony wzdłuż New York Avenue, tworząc bezpośrednie połączenie z Mount Vernon Square i Białym Domem.
Centralnym punktem Northwest Park są para fontann, które stanowią ramy do wejścia do parku z szumem wody i kontrolowanym widokiem nowej dzielnicy i wejścia do Central Plaza.
Po obu stronach fontann, dwa obszary zapewniają różnorodne miejsca do siedzenia pod obfitym baldachimem drzew otoczonym mieszaniną formalnych żywopłotów.
Plan strony / .
Gustafson Guthrie Nichol z Northwest Park, goście zostaną powitani w samym sercu CityCenterDC.
S Central Plaza.
Central Plaza to salon .
większej dzielnicy, przestrzeni publicznej, w której ludzie mogą siedzieć w kawiarniach, spotykać się z przyjaciółmi i relaksować.
Jest to dynamiczna kompozycja drzew, przyciętych żywopłotów, miejsc siedzących i fontann zaprojektowanych, by nadać przestrzeni poczucie długowieczności i trwałości, mimo że otoczone są dwoma historiami sklepów i restauracji, plac będzie miał publiczne wrażenie i zostanie ożywiony przez program całorocznych wydarzeń, które wykorzystują zdolność projektu do przystosowania się do szerokiej gamy elastycznych zastosowań.
Oprócz tych udogodnień na poziomie ulicy, dramatyczne tarasy z zielonymi dachami i ogrodami są włączone do wszystkich budynków CityCenterDC, przyczyniając się do wizualnego doświadczenia przechodniów, a także mieszkańców budynków.
CityCenterDC będzie tętniącym życiem centrum miejskim z różnorodną siecią otwartych przestrzeni, które przyczynią się do dalszego odrodzenia Waszyngtonu jako tętniącego życiem miasta.
[podobne: mrówka nowy dwór mazowiecki, supon szczecin, mrówka nasielsk ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka nasielsk mrówka nowy dwór mazowiecki supon szczecin