Budownictwo wczoraj i dzis : In Progress: Roberto Cantoral Music Hall / BROISSINarchitects

Architekci: BROISSINarchitetcs Lokalizacja: Coyoacán, Meksyk Zespół projektowy: Gerardo Broissin, David Suarez, Alejandro Rocha, Enrique Guillen Współpracownicy: Rodrigo Jiménez, Mauricio Cristóbal, Ruben Zepeda, Luis Mu.ozo, Erik Guzman, Jose Luis Durán Sara Villanueva, Juan Carlos González, Elizabeth Salinas, Juan Manuel Vargas, Pamela Moreno Generalny wykonawca: R + A.
Coordinación Acoustics: Saad Acústica Inżynier konstrukcyjny: Ing.
Armando Serralde.
Ing.
Nabor Castillo Architektura krajobrazu: a10Studio + Entorno Taller de Paisaje Projekt oświetlenia: Satélite Iluminación Prace budowlane: Macinter Obrazy: BROISSINarchitetcs Zainspirowany ruchem batuty, projekt budynku składa się z 5 dachów betonowych poruszających się w górę iw dół w harmonii, aby nadać kształt, przestrzeń i światło do projektu.
Każdy dach reprezentuje linie pentagramu, zawsze proste, stałe i równoległe, dopóki interweniuje kompozytor.
Czekamy z niecierpliwością na stworzenie projektu, który żyje dla drzew, ponieważ drzewa będą w nim żyć, nie możemy myśleć o mrocznej i tradycyjnej sali, gdy projekt jest rozwijany w tak pięknym lesie w Coyoacán w Meksyku, wyjątkowe miejsce, które należy wykorzystać w dobrym tego słowa znaczeniu.
Głośność otwiera się i zamyka wraz z wiatrem jak gałęzie drzew, pozwalając promieniom słonecznym przejść, tworząc paradę fantazji w środku tajemnicy cienia.
.
BROISSINarchitetcs.
BROISSINarchitetcs Chcemy, aby odwiedzający odkryli projekt poprzez każdy jego krok, naturalny i sztuczny.
Będą chodzić po przestrzeni z umysłem jasnym, patrząc, obserwując, czując, jak sala jest czymś więcej niż tylko betonem i stalą; przejście przez to zaproszenie do refleksji i harmonii, jest zaproszeniem do odkrycia magicznego świata muzyki.
Budynek narodził się jako kolebka nowej meksykańskiej muzyki, której powód będzie Cię obejmował wewnątrz niego, jego kształt zmienia się w kąty akustyki, to nie kaprys, to nie moda, to tylko dźwięk wędrujący przez wiatr, krążący wokół każdej przestrzeni, każdego miejsca, każdego rogu, nadający kształt każdemu marzeniowi, każdej pieśni, nadający kształt sali koncertowej The Roberto Cantoral.
.
BROISSINarchitetcs.
BROISSINarchitetcs
[więcej w: krakżal, olx7, słowackie allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: krakżal olx7 słowackie allegro